+48 (076) 835 22 14       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Przyjmujemy pacjentów bezpiecznie
  Przyjmujemy pacjentów bezpiecznie

  Deklaruję, że stosuję do zaleceń sanitarno - epidemiologicznych bezpiecznego funkcjonowania gabinetu medycyny estetycznej opracowanych przez ekspertów Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej
  i Anti-Aging PTL

 • Kongres Medycyny Estetycznej
  Kongres Medycyny Estetycznej
  Dzielenie doświadczeń w kongresie w Monaco, który odbył się w dniach 04-06.04.2019.
 • Szkolenie o anatomii twarzy
  Szkolenie o anatomii twarzy
  Szkolenie poświęcone było głównie anatomii twarzy. Przy zastosowaniu technik sekcyjnych trenowaliśmy gdzie na twarzy, w sposób bezpieczny, aby nie uszkodzić ważnych struktur twarzy podawać wypełniacze.

  Uczyliśmy się o właściwościach poszczególnych  odmian kwasu hialuronowego- czyli o ich reologii. Który preparat ,w jakich wskazanych można stosować, oraz czego  można się spodziewać po ich zastosowaniu.

  Towarzyszył nam znany amerykański anatom prof. Sebastian Kotofana.
 • Doskonalenie technik medycznych
  Doskonalenie technik medycznych
  Wspólnie doskonalimy techniki medyczne w Centrum Szkoleniowe Fenice w Warszawie.
 • Szkolenie w Tbilisi
  Szkolenie w Tbilisi
  Szkolenie w dniach 13-14.10.2016 u twórcy  nici Aptos profesora Marlen Sulmanidze w Tbilisi. Profesor pracuje ze swoimi dwoma synami. Wykonali przez 20 lat. 2 miliony  zabiegów z użyciem opatentowanych nici wchłanianych i niewchłanialnych. Stąd też mają największe doświadczenie i szkolą lekarzy z całego świata.

   

   

   


  Czytaj więcej
 • Szkolenie w Mediolanie
  Szkolenie w Mediolanie
  Szkolenie i warsztaty praktyczne w maju 2015 z zakresu technik odmładzania twarzy przy pomocy produktów laboratorium Filorga.
  Prowadzący Profesor Alessio Redaelli podzielił się swoimi długoletnimi doświadczeniami  i nauczył  technik, które on sam stosuje od lat, między innymi  korekcji nosa, okolicy skroniowej,  okolicy oczodołu.

  Została zaprezentowana gama produktów - kwasy hialuronowe  usieciowane  tzw. wypełniacze X-HA3 oraz H-HA volume.
  Czytaj więcej
 • Szkolenie w Rio de Janeiro
  Szkolenie w Rio de Janeiro

  Tematem szkolenia były peelingi i kosmetyki stosowane przez dr Romulo de Mene, wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej, chirurgiczna korekcja opadających powiek.

   

  Czytaj więcej

Pochodzi od angielskiego słowa peeling tzn. złuszczać, zedrzeć, obrać. Polega na kontrolowanym niszczeniu zmian chorobowych lub wad kosmetycznych w naskórku lub jednocześnie naskórku i skórze właściwej. Peelingowi mogą być poddane wszystkie części ciała. W zależności od problemu, typu skóry, wieku następuje dobór odpowiedniego programu peelingu. Ostatnio mało doceniane, ale ja bardzo je polecam, ponieważ nie tylko wygładzają i rozjaśniają cerę, ale przygotowują skórę do innych zabiegów. Ciągle coś nowego w tej dziedzinie jest odkrywane i ulepszane. Dobrze stosowane remodelują skórę, długo utrzymując jej elastyczność. Skóra jednolita, bez nierówności daje wypoczęty i młody wygląd.

Wiele z nich można stosować w terapiach łączonych, co daje o wiele większe efekty niż można by się było spodziewać stosując pojedyncze terapie np: peeling  Alpha Beta plus laser frakcyjny, peeling PRX -T 33 plus osocze bogate w płytki krwi, peeling PRX-T33 plus carboksyterapii lub mezoterapia.

wskazania do peelingów:
- zmiany barwnikowe
- uszkodzenia słoneczne
- trądzik
- blizny
- zmarszczki, utrata jędrności skóry
- rozstępy
- suchość skóry, rogowacenia

Uwaga: palacze tytoniu gorzej goją skórę!
            Po terapii doustnymi preparatami pochodnymi vit A - 6 miesięcy przeciwwskazanie do peelingu.

Rodzaje peelingów chemicznych wykonywane w gabinecie:
- Alpha Beta Complex Gel
- Peelingi Migdałowe Mandel
- peelingi glikolowe 25 % Glycolic Acid Masque,Lightening Peeling,70% Glycolic Acid Gel, Body Peel
- peelingi TCA / kwas trójchlorooctowy/
- Yellow Peel
- PRX -T33

Do pielęgnacji po zabiegu i podtrzymania jego efektu dopasuję odpowiednie, sprawdzone kremy i płyny.

Formuła peelingu PRX-T 33.

Jest to połączenie  33 % kwasu trójchlorooctowego z nadtlenkiem wodoru oraz kwasem końcowym. Połączenie to daje bardzo dobry efekt remodelingu skóry bez lub z minimalnym łuszczeniem.Poprzez pobudzenie wydzielania hormonów w skórze pobudza produkcję fibroblastów,keratynocytów,przyspiesza cykl życia keratynocytów. Jest idealny do łączenia z innymi zabiegami np.laser frakcyjnych, nici podwieszające i biostymulujace, osocze bogatoplpytkowym, wypełniacze. Połczenie tych zabiegów daje większy efekt niż każdy z nich pojedynczo.

ZASTOSOWANIE:

Twarz, ręce, szyja i dekolt,  oraz inne gdzie występuje wiotkość.

Inne wskazania : blizny, trądzik, przebarwienia, rozstępy

CYKLE ZABIEGOWE: 1 raz w tygodniu 4 do 6 zabiegów. Zabiegi łączone dobierane indywidualnie.

Co warto  wiedzieć?
Do pielęgnacji  domowej specjalna formuła fluidy, świetnie przedłużająca efekt zabiegu

Peelingi fenolowe Easy Phen Light oraz Lip and Eyelid Formula.

Są to peelingi głębokie sięgające do warstwy siateczkowatej skóry właściwej.
Oznacza to świetny efekt przy leczeniu fotostarzenia skóry , przy wyłączeniu  z codziennej aktywności na 6 do 10 dni. Można go stosować na całą twarz, lub tylko na wybrane okolice np.ust , powieki. W przebiegu pozabiegowego trzeba się liczyć z dużym obrzękiem, szczególnie okolicy ust i oczu.
Ważne jest też pozabiegowe używanie odpowiednich kremów, szczególnie ochrona przeciwsłoneczna , oraz krem przeciwzapalny, gdyż kilka tygodni utrzymuje się zaczerwienienie skóry
Efekt utrzymuje się nawet od 2 do 5 lat

Przykład takiego zabiegu poniżej:

 

przed zabiegiem w trakcie  6 dni po  efekt końcowy