+48 (076) 835 22 14       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Szkolenie w Tbilisi
  Szkolenie w Tbilisi
  Szkolenie w dniach 13-14.10.2016 u twórcy  nici Aptos profesora Marlen Sulmanidze w Tbilisi. Profesor pracuje ze swoimi dwoma synami. Wykonali przez 20 lat. 2 miliony  zabiegów z użyciem opatentowanych nici wchłanianych i niewchłanialnych. Stąd też mają największe doświadczenie i szkolą lekarzy z całego świata.

   

   

   


  Czytaj więcej
 • Szkolenie w Berlinie
  Szkolenie w Berlinie

  Międzynarodowe szkolenie na temat toksyny botulinowej Bocoture.
  Dr.Jürgen Frevert , wynalazca technologii, (na zdjęciu) w sposób bardzo przystępny wyjaśnił jak uzyskuje się wysoko oczyszczoną toksynę botulinową.
  Natomiast immunolog prof.dr Michael U. Martin  wyjaśnił celowość jej oczyszczenia oraz korzyści płynące z tego faktu dla pacjenta.
 • XVI zjazd PTME i Anti- Aging
  XVI zjazd PTME i Anti- Aging
  W dniach 07 - 09.10.2016 odbył się kolejny XVI zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging. Szkolenie  z prof.dr. Reha Yavuzer  międzynarodowego szkoleniowca firmy Merz o produktach Radiesse i Beloterol.

   

   

   


 • Sympozjum Fenice
  Sympozjum Fenice

  15 Jubileusz Fenice w Warszawie. Wymiana doświadczeń jest bardzo istotną cechą ciągłego doskonalenia, zwłaszcza gdy spotkanie ma skład międzynarodowy.  Jednym z gości był profesor Romulo Mene z Rio De Janeiro.

 • Szkolenie w Mediolanie
  Szkolenie w Mediolanie
  Szkolenie i warsztaty praktyczne w maju 2015 z zakresu technik odmładzania twarzy przy pomocy produktów laboratorium Filorga.
  Prowadzący Profesor Alessio Redaelli podzielił się swoimi długoletnimi doświadczeniami  i nauczył  technik, które on sam stosuje od lat, między innymi  korekcji nosa, okolicy skroniowej,  okolicy oczodołu.

  Została zaprezentowana gama produktów - kwasy hialuronowe  usieciowane  tzw. wypełniacze X-HA3 oraz H-HA volume.
  Czytaj więcej
 • Szkolenie w Krakowie
  Szkolenie w Krakowie

  Tematem szkolenia było osocze bogatopłytkowe. Ma ono naturalnie silne własności odbudowy komórek i włókien skóry, podobnie jak przy naturalnym procesie gojenia się ran.

   

   

   

  Czytaj więcej
 • Szkolenie w Rio de Janeiro
  Szkolenie w Rio de Janeiro

  Tematem szkolenia były peelingi i kosmetyki stosowane przez dr Romulo de Mene, wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej, chirurgiczna korekcja opadających powiek.

   

  Czytaj więcej
 • Sympozjum w Katowicach
  Sympozjum w Katowicach

  Tematem sympozjum były biotechnologiczne nowości 2014 - Nowe substancje w zabiegach wolumetrycznych i biologicznej odnowie skóry.

   

   

   

Liposowing - wypełnianie zmarszczek  autologiczną  tkanką  tłuszczową.

W  przypadku  kiedy  dochodzi  do dużego  zwiotczenia  skóry i jej  wiotkości , pojawiają  się również  deficyty  tkanki tłuszczowej. Dochodzi  też  z wiekiem  do zaniku tkanki tłuszczowej, a tym  samym pojawiają  się duże  bruzdy  i zagłębienia. Zawodzą  wtedy zwykłe  standardowe techniki  wypełnienia. Proponuję  wówczas  regeneracje  tkanki  tłuszczowej tzw.sianie  komórek tłuszczowych. Technika  ta polega  na pobraniu komórek tłuszczowych ze specjalnie przygotowanego obszaru brzucha, wielkosci ok 20cmx 20cm. Po 4 godzinach  od  przygotowania  brzusznej tkanki tłuszczowej pobiera się ją  w znieczuleniu miejscowym, a następnie  wstrzykuje  w wybrane obszary twarzy (również  w znieczuleniu  miejscowym).

Całkowity efekt występuje  po ok  6 miesiącach  i utrzymuje się  kilka  lat.
Po  zabiegu kilka  dni utrzymuje  się obrzęk, ponieważ  "sianie " komórek  tłuszczowych  odbywa  się  z nadmiarem. Wynika  to z faktu , że część  komórek  tłuszczowych  obumiera.